wtorek, 28 czerwca 2016

Korupcja W 2 Lidze Włoskiej. Pakiet 5 Meczów.

Sezon 2014/2015 Serie B. Drużyna Catanii miała walczyć o awans, jednak musiała drżeć o utrzymanie. Prezes wpadł więc na pomysł, że dodatkowo się zabezpieczy. Wyciągnął gotówkę i w końcówce sezonu kupił pakiet pięciu meczów. We Włoszech wybuchł skandal.

Nino Pulvirenti przyznał się do winy. Za każdy mecz zapłacił 100 tys. euro, chociaż wyparł się obstawiania wyników u bukmacherów. Grali za to inni, bo włoskie firmy alarmowały Ministerstwo Skarbu odnośnie szalejących kursów. Do aresztu trafili też między innymi były dyrektor sportowy Catanii, Daniele Delli Carri, oraz dwaj agenci – Pietro Di Luzio i Fernando Arbotti. Żaden z nich nie miał wielkiego pola manewru. Ich rozmowy telefoniczne znajdują się na taśmach.Prokuraturę zainteresowała sprawa Catanii i ich cudownego utrzymania w Serie B, rzutem na taśmę, wywalczonego po świetnej serii w końcówce sezonu. Do kieszeni każdego z wtajemniczonych piłkarzy miało trafić 10 tys. euro, które kupujący mecz w większości odbijali sobie na zakładach bukmacherskich. Utrzymanie zapewnili sobie w ostatniej kolejce.

Dokładnie chodzi o starcia z Varese, Trapani, Latiną, Ternaną i Livorno, w których klub z Sycylii zgarnął trzynaście punktów.Katanii odjęto 12 pkt. i zdegradowano ligę niżej.

W niedawno zakończonym sezonie Serie C (Grupa C) 2015/2016, sytuacja wygląda dość podobnie. Catania bardzo szczęśliwie w końcówce sezonu zagwarantowała sobie bezpieczne miejsce w tabeli. Jednak jak na razie wszystko wygląda w porządku.